Vooruit Kalmthout

Vooruit Kalmthout

Punten
28VP
VP, wat is dat?

Dat zijn Vooruit Punten.
Telkens je meewerkt aan een Vooruit-actie, groot of klein, online of offline, ontvang je Vooruit Punten.

Wat je met die punten kan doen? Dat blijft nog even ons geheim. We vertellen het snel 🙂

  • Kalmthout-Bloemen voor mantelzorg

    In de week van de zorg zetten we Pierre (75) en Ingrid (78) in de bloemetjes! Met z’n tweetjes gaan ze gelukkig door het leven en genieten ze van hun pensioen. Maar er kwam een schaduw wolken over hun geluk. Ingrid lijdt aan de ziekte van Parkinson en dementie; Pierre is haar liefdevolle mantelzorger.

    Het begon geleidelijk. Het gebeurde dat Ingrid niet meer wist waar ze was, of ze een hond hadden… Toen ze een keer Pierre niet meer herkende, was het tijd voor grondig onderzoek. De diagnose was een schok. Hun pensioen hadden ze zich wel anders voorgesteld.

    Read more
  • Kalmthout - Wonen en ruimtelijke ordening

    Wonen en ruimtelijke ordening heeft geen hoge prioriteit in Kalmthout. Vijf euro per inwoner per jaar voorziet het beleidsplan er voor! Dat is minder dan de helft van het gemiddelde in de Vlaamse gemeenten. Het budget daalt zelfs van 71 € naar 50 € per inwoner. De gemeente gaat nu 450.000 € investeren in grondaankoop voor sociale woningbouw. En dat is het dan voor de volgende 5 jaar!

    Read more
  • Kalmthout - Gezondheidszorg bedreigd

    Wie ziek is, wil graag hulp van zijn vertrouwde huisarts. Wie nog een huisarts vinden moet zoeken, botst dikwijls een “patiëntenstop”. Op onze nieuwjaarsreceptie wees Jan Bertels, volksvertegenwoordiger, nog op een nieuw probleem: de snelle commercialisering van de gezondheidszorg. Huisartsenpraktijken worden aan de lopende band opgekocht door commerciële firma’s. Wat niet perse een garantie is voor betere kwaliteit van de zorg, wel voor stijgende prijzen.

    Read more
  • published Kalmthout - Nieuwjaarsreceptie in NIEUWS (lokaal) 2026-01-12 18:56:22 +0100

    Kalmthout - Nieuwjaarsreceptie

    Welkom op de nieuwjaarsreceptie van Vooruit Kalmthout

    Zaterdag 17 januari 15 u. in Volkshuis Kalmthout.

    Read more
  • published Kalmthout - Meerjarenplan 26-31 in NIEUWS (lokaal) 2026-01-07 12:12:32 +0100

    Kalmthout - Meerjarenplan 26-31

    Kalmthout heeft zijn meerjarenplan klaar. Het legt het beleid voor de komende jaren vast. Groen-Vooruit heeft dat niet goedgekeurd! We hebben waardering voor een reeks verstandige plannen, maar we zijn het fundamenteel oneens over belangrijke punten.

    Read more
  • Kalmthout-Onderhoudsplicht moet weg.

    Verblijf in een rusthuis  kost in Kalmthout vandaag de dag ca €2.290 per maand. Plus extra’s voor was, zorgdiensten, telefoon, internet, TV…  Wie kan dat met een gewoon pensioen beredderen? Als de ouders dat niet zelf kunnen betalen, laat het OCMW de kinderen opdraaien voor de kosten. Dat heet dan “onderhoudsplicht”. Die onderhoudsplicht is in vele gemeenten al lang afgeschaft. Zoals in Essen!

    Read more
  • published Kalmthout-Breugeltafel in NIEUWS (lokaal) 2025-11-09 12:52:25 +0100

    Kalmthout-Breugeltafel

    In volle herfsttijd nodigt Vooruit Kalmthout leden en sympathisanten uit op een warm en gezellige Breugeltafel! Jong en oud zijn welkom. We willen samen genieten van een rijk gevulde tafel.

    Read more
  • Kalmthout - Naar nieuw beleidsplan

    Rond deze tijd worden de beleidsplannen voor de volgende 6 jaar uitgebroed. Met Groen-Vooruit maken we ons klaar voor stevige inspraak. We willen o.a. de onderhoudsplicht voor ouderen afschaffen, een maximumfactuur in het secundair onderwijs doen invoeren… In het bijzonder willen we de achterstand op sociale woningbouw versneld zien inhalen.

    Read more
  • Kalmthout-Schoollaptop betaalbaar?

    De meeste mensen betalen blijkbaar te veel voor de schoollaptop. Sommige scholen stellen die gratis ter beschikking; andere rekenen de kost door, in huurbedragen of aankoopsom.

    De regering heeft nu eindelijk richtprijzen bepaald: van € 275  tot max. € 575 voor een laptop, inclusief € 100 onderhoudskosten. Een Chromebook bv mag max € 69 per jaar kosten. Er komt ook een meldpunt voor ouders die vinden dat de laptop te duur is.

    Read more
  • Kalmthout - Wonen in groen Kalmthout?

    Kalmthout bouwt wel flink. Goed bezig!

    Maar het zicht op de doelgroepen is vertroebeld. Er blijft kloof gapen tussen beschikbare woningen en wat er werkelijk nodig is. Er zijn gewoon te weinig betaalbare woningen.

    Read more
  • Kalmthout - Hoe duur is gratis onderwijs?

    De vakantie is pas begonnen, maar we laden de batterijen op en bereiden ons al voor op de start van een nieuw schooljaar.

    In de basisscholen is de schoolfactuur begrensd tot een maximumbedrag. Maar voor diverse activiteiten (zwembad, uitstappen, vervoerskosten…) kan daar toch wat bijkomen. En we houden de zogenaamde “boterhamtaks” in de gaten. Het is niet logisch dat er moet betaald worden voor kinderen die hun eigen meegebrachte boterhammen op school opeten.

    In het secundair onderwijs kan de schoolrekening ferm oplopen, vooral in het technisch en beroepsonderwijs. Onze fractie Groen-Vooruit merkte op dat bepaalde studierichtingen er meer kosten dan in het hoger onderwijs! Boeken, laptops, gereedschap… kunnen voor lelijke verrassingen zorgen. Daarom vragen we al lang een beperkende maximumfactuur in Gitok.

    Read more
  • published Kalmthout - Straatfeesten in NIEUWS (lokaal) 2025-06-10 21:27:36 +0200

    Kalmthout - Straatfeesten

    Drukke en heel slaagde straatfeesten in Kalmthout. Met veel volk en ook veel wind. Vooruit Kalmthout vroeg er aandacht voor een petitie over de genocide in Palestina. Onze herrezen penningmeester bracht het vuur van Pinksteren mee. En met vurige tongen hebben we heel veel mensen aangesproken;  ruim 200 plaatsten hun handtekening op de petitie of deden dat via de QR-code.

    We eisen:

    • Onmiddellijk einde van geweld in heel Palestina!
    • Ongehinderd humanitaire hulp in Gaza.
    • Erkenning van de staat Palestina, nu!
    • Harde economische sancties tegen het extreemrechtse Israëlische regime.
    • Arrestatie van Netanyahu en co en berechting door het Internationaal Strafhof.
    Read more
  • published Kalmthout - Water wordt schaars in NIEUWS (lokaal) 2025-05-09 12:15:03 +0200

    Kalmthout - Water wordt schaars

    Wegens de aanhoudende droogte mag er geen water meer worden onttrokken uit het stroomgebied van de Kleine Aa. Dat besliste de gouverneur van de provincie Antwerpen. Het is een tijdelijk verbod, zolang de droogte aanhoudt.

    Read more
  • Kalmthout - Opportuniteit voor kinderopvang niet missen

    In Kalmthout zijn er volgens HLN In Kalmthout slechts 56,9 opvangplaatsen per 100 baby's en peuters tussen 0 en 3 jaar. Onze kinderopvang kampt al jaren met een crisis: wantoestanden, ouders die maar geen plek vinden voor hun kind. Het aantal plaatsen zou volgens HLN sinds 2023 lichtjes gegroeid zijn. Maar "extra plaatsen in de kinderopvang zijn broodnodig", zegt ook pedagoog Jochen Devlieghere (UGent). Want de eerste 1.000 dagen zijn cruciaal voor de verdere ontwikkeling van een kind.

    Read more
  • published Kalmthout - Woningnood neemt toe in NIEUWS (lokaal) 2025-04-21 16:01:22 +0200

    Kalmthout - Woningnood neemt toe

    Nog nooit stonden er in Vlaanderen zoveel mensen te wachten op een sociale woning. Sinds in maart 2024 het online loket (CIR) voor inschrijvingen in gebruik kwam, zijn er al meer dan 50.000 bij gekomen. Er staan nu 200.000 kandidaten op die wachtlijst. Een derde daarvan in onze provincie. In Kalmthout meer dan 100. De gemeenten staan dus onder druk om de woningnood op te vangen.

    Read more
  • Kalmthout - RUP Rijkmaker met probleem

    Alleen Groen-Vooruit had vorig jaar tegen het plan gestemd dat de uitbreiding van het industriepark Rijkmaker moest regelen. Omdat het o.a. te weinig rekening hield met nog toenemend zwaar verkeer door de dorpskern Nieuwmoer.
    “Het zal wel meevallen” zei het gemeentebestuur in november. Maar in januari schorste het Vlaams Gewest het plan wegens “te weinig bindende afspraken over verkeersstromen en terreinbestemming”. Er kwam dus wat tijd voor studiewerk. Wat nuttig kon zijn voor een herberekening van de verkeerslast. Het RUP had die ingeschat met verouderde cijfers.
    De gemeenteraad van april besprak nu de aangepaste versie. Er zijn enkele aanpassingen o.a. voor de waterbuffering. Goed zo. Maar het plan blijft totaal onvoldoende voor mobiliteit.

    Read more
  • published Kalmthout - Vooravond mei vieren in NIEUWS (lokaal) 2025-03-29 13:35:48 +0100

    Kalmthout - Vooravond mei vieren

    Op de vooravond van het 1-meifeest kun je in het Volkshuis genieten van lekkere spaghetti. Vanaf 18 u. staat chef-kok Bart met zijn familiale ploeg weer garant voor kwaliteit.
    In het café kun je onder vrienden bijpraten over de actualiteit, ideeën uitwisselen, lucht geven aan wat op het hart ligt. Of even gewoon relaxen en wat gezellig ‘buurten”.

    Read more
  • Kalmthout - Stilstand in de leegstand.

    Een jaar geleden voerde Groen-Vooruit actie om de leegstand in onze gemeente aan te klagen. We vroegen meer informatie en versnelde initiatieven. Van de huisvestingsmaatschappij kwam er – ondanks ons herhaaldelijk schrijven van Inga - nog altijd geen duidelijk antwoord. Openbaarheid van het bestuur? Vergeet het. Wel de arrogantie van de macht.

    Read more
  • Kalmthout - RUP Rijkmaker geschorst

    Alleen Groen-Vooruit stemde tegen het plan voor uitbreiding industriepark Rijkmaker. O.a. omdat er in het huidige plan te weinig rekening was gehouden met toenemend zwaar verkeer door de dorpskern Nieuwmoer. Want behalve veel meer vrachtvervoer komt daar ook meer verkeer door de nieuwe wijk in aanbouw langs Essensteenweg, met zowat 100 woningen. “Het zal wel meevallen” zei men in het gemeentebestuur.
    Maar dat viel tegen.

    Read more