Matthias Verstraeten

Matthias Verstraeten

Punten
334VP
VP, wat is dat?

Dat zijn Vooruit Punten.
Telkens je meewerkt aan een Vooruit-actie, groot of klein, online of offline, ontvang je Vooruit Punten.

Wat je met die punten kan doen? Dat blijft nog even ons geheim. We vertellen het snel 🙂

  • Vooruit beschermt de toekomst - Conner: “Als de wereld brandt, gaan wij mee blussen.”

    In tijden van grote uitdagingen en grote onzekerheid verwachten mensen oplossingen van de politiek. Met het nieuwe federale regeerakkoord neemt Vooruit haar verantwoordelijkheid om de koopkracht van gewone mensen te beschermen, de pensioenen voor de toekomst te verzekeren, sterke goede en betaalbare zorg te blijven garanderen en dit land te hervormen op een manier dat de inspanningen écht eerlijk verdeelt. Voorzitter Conner Rousseau:  “De wereld staat in brand. De mensen rekenen op ons om te helpen blussen. En dat is exact wat Vooruit doet. Anderen blijven veilig in de kazerne, wij durven onze verantwoordelijkheid te nemen.”

    Read more
  • Vooruit Antwerpen pakt met Actieplan Betaalbaar Wonen de wooncrisis aan: “We zetten de Antwerpenaar voorop, niet de winst”.

    Vooruit Antwerpen komt met een ambitieus Actieplan Betaalbaar Wonen. Vanaf dag één van de volgende legislatuur wil Vooruit aan de slag met de wooncrisis in Antwerpen. “De druk op de bestaande huurmarkt moet drastisch worden verlaagd”, zegt lijsttrekker Kathleen Van Brempt. Samen met Karim Bachar en Patrick Janssens verzamelden de Vooruit kopstukken deze middag aan de Oudaan om er het Actieplan uit de doeken te doen.

    Read more
  • Lien Van de Kelder staat op plaats 3 voor Vooruit in Antwerpen

    Lien Van de Kelder staat bij de komende gemeenteraadsverkiezingen op plaats 3 voor Vooruit in de stad Antwerpen. Dat werd zonet bekendgemaakt door lijsttrekker Kathleen Van Brempt. “We kennen Lien als een ongelofelijk geëngageerde Antwerpenaar met een groot hart voor de stad en haar inwoners en zijn ongelofelijk blij dat ze vandaag mee haar schouders onder ons project voor de stad zet”, zegt Van Brempt.

    Read more
  • Patrick Janssens keert terug naar Antwerpse politiek

    Antwerpen, 29 augustus - Na 12 jaar keert Patrick Janssens terug naar de Antwerpse politiek. Janssens krijgt de vierde plaats op de gemeenteraadslijst van Vooruit. Huidig schepen Tatjana Scheck vervolledigt de top 5. “We beloofden de Antwerpenaar een team dat kan knokken voor de stad en voor alle Antwerpenaars. Voor betaalbaar wonen, voor een beter mobiliteitsbeleid, voor veiligere fietspaden, meer openbaar vervoer en meer ruimte en respect voor de Antwerpenaar”,  zegt lijsttrekker Kathleen Van Brempt. “Deze ploeg kan dat.”

    Read more
  • Vooruit bekomt strenge voorwaarden voor vergunning luchthaven Deurne

    Deze week bracht het Antwerpse stadsbestuur een advies uit op de vergunningsaanvraag van
    Antwerp Airport. Vooruit drong daarbij in het Antwerpse college aan op verschillende voorwaarden
    waaraan de luchthaven in de toekomst moet voldoen.
    Zo moet de geluidshinder al van in het begin beperkt worden tot de geluidshinder die er was in het
    jaar 2019. Het corona-jaar 2020 niet meegerekend, is dat het jaar met het minste aantal vluchten.

     

     

    Read more
  • published Jinnih - De Voorzet in Evenementen 2023-05-03 18:39:25 +0200

    Jinnih - De Voorzet

    Met 'De Voorzet' verzamelen we de Antwerpenaar rond 27 kansen. 
    27 kansen om onze stad beter te maken. Daarbij zijn we op zoek naar uw ideeën 💡! 

    Als schepen van onderwijs & jeugd - maar vooral als Jinnih 😉 - trek ik op 27-28-29 mei heel 't Stad rond. 

    Wilt gij de stad mee vormgeven? 
    Wilt gij de stad mee veiliger maken? 
    Wilt gij de stad mee op maat van jongeren maken? 

    Check dan waar en wanneer ik langskom en breng uw beste idee mee 👇
    (Of kom gewoon eens luisteren en een praatje slaan 😉) 

    De voorzet is gegeven, maakt gij het verschil? 

  • De Voorzet - 27 kansen voor 🅰

    Elke stad kent uitdagingen. Dat is in Antwerpen niet anders. Socialisten zien die uitdagingen én zien daar vooral kansen in om onze stad beter te maken. 
    Daarom presenteren we 27 kansen die we tot bij de Antwerpenaar willen brengen onder 'De Voorzet'. In elk district willen we mensen verzamelen die ideeën hebben om die 27 kansen te verzilveren. 

    Dus ontdek onze 27 kansen en nodig de buurt uit voor een gesprek rond de keukentafel, op een pleintje of in een zaal, ... 
    De voorzet is gegeven, maakt gij het verschil? 😉

    Read more
  • followed Antwerpen 1 mei 2023 - Programma 2023-04-12 14:43:56 +0200

    Antwerpen 1 mei 2023 - Programma

    👉  Herdenkingsdag algemeen stemrecht - 16 april
    Herdenking door o.a. Linx+, ABVV en district Borgerhout. 
    Meer info & inschrijvingen hier

    👉 Wandeling & audiotour - 22 april tem 1 mei 
    Wandeling langs een aantal belangrijke locaties voor de socialistische beweging door Linx+. Meer info hier

    👉 Film- & gespreksavond - 
    woensdag 26 april 
    Vanaf 19u welkom in de gebouwen van Solidaris voor een film en gesprek met minister van Grootstedenbeleid Caroline Gennez.
    Meer info hier.

    👉 Nacht van de arbeid - zaterdag 29 april 
    Vooravondfeest met dj's. 
    Feestzaal BTB - Paardenmarkt 66, 2000 Antwerpen 
    Start om 21u

    👉 1 mei-stoet & feest - maandag 1 mei 
    Verzamelen om 10u aan de L. De Waelplaats voor speeches & stoet. 
    Feest vanaf 13u aan de Grote Markt. 

  • Dikke merci aan het zorgpersoneel ❤

    Michel Billen maakt zich druk. Hij is hoofdverpleegkundige in WZC Amandina in Gooreind. Hij organiseert er de zorg voor 58 bewoners met een verbazend team van 20 verpleeg- en zorgkundigen.
    Met hart en ziel zetten ze zich in voor het welzijn van hun bewoners. Maar het team kreunt onder de werkdruk. De coronagolven hebben er zwaar ingehakt. De mensen
    voelen zich opgebrand, terwijl de werkdruk blijft toenemen. In woonzorgcentra komen nu hoofdzakelijk ouderen die zwaar hulpbehoevend zijn. De tijd om dan iedereen de aandacht te geven die ze vragen, is er gewoon niet.

    Read more
  • Statement verkeersveiligheid Borsbeek

    Onze gemeente kampt op veel plaatsen met verkeersonveiligheid. Dat is helaas geen geheim.
    Zo kent iedereen de gevaarlijke situatie aan het kruispunt van de De Robianostraat en de Jozef Reusenslei. 
    Dat is niet de enige plek waar dringend iets moeten gebeuren. Ook de Schanslaan is er zo een. 

    • Waarom de Schanslaan? 👇

    De vernieuwde Schanslaan ging in augustus 2020 open voor het verkeer. De heraanleg duurde 15 maanden en was voor de gemeente Borsbeek één van de duurste investeringen van de afgelopen decennia. Sinds de heraanleg kunnen fietsers gebruik maken van een volwaardig egaal en breed fietspad langs beide kanten van de straat. Toch stellen we bij deze heraanleg een aantal kanttekeningen. 

    In aanloop naar de heraanleg werden er info-momenten voor buurtbewoners georganiseerd. Tijdens die momenten werden er maatregelen beloofd om iets te doen aan de overdreven snelheid.
    Die kwamen er niet. Bovendien lijken de verhoogde kruispunten niet hoog genoeg om het autoverkeer af te remmen naar de wettelijke 30 km/uur. 
    Ze missen daardoor hun effect en er wordt er nog steeds te snel gereden. 

    Op deze onvoldoende verhoogde kruispunten bevinden zich bovendien de meeste oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers. Hierdoor komt ook de veiligheid van de zwakke weggebruiker op deze plaatsen weldegelijk in het gedrang. Dit is zeker zo het geval aan het kruispunt met de Akkerdonckstraat waar voor de heraanleg nog verkeerslichten stonden. Vooral tijdens de spitsuren is dit een zeer drukke oversteekplaats van veel schoolkinderen, zonder verkeerslichten of zelfs gemachtigde opzichter.

    • Gemiste kans ❌


    De heraanleg van de Schanslaan moest volgens het gemeentebestuur “veiliger verkeer voor elke weggebruiker waarborgen”. We moeten de dag van vandaag vaststellen, dat dit helaas niet het geval is en dat de heraanleg dus een gemiste kans is geweest om er voor iedereen een echte verkeersveilige straat van te maken. Sinds de heraanleg moet de Schanslaan ook meer autoverkeer slikken om enigszins het centrum van de gemeente te ontlasten. Op zich is hiermee niets mis. Iedereen moet een deel van de lasten dragen. We zijn echter van mening dat vlot verkeer ook gepaard  kan gaan met een lage snelheid, die ook afgedwongen kan worden. Het centrum van de gemeente Hove is hiervan een goed voorbeeld. Helaas zijn we voor die vlotte doorstroom ook afhankelijk van andere instanties. De Schanslaan staat nu tijdens de drukke spitsuren al voor bijna de helft gevuld met aanschuivend autoverkeer richting Herentalsebaan, wat een gewestweg is.

    Het gebrek van een algemeen mobiliteitsplan bij de heraanleg van de Schanslaan zorgt voor de situatie die we vandaag de dag kennen, met onder meer ook extra sluipverkeer in de Akkerdonckstraat.

    Volgens het nieuwe mobiliteitsplan van de gemeente zou de Schanslaan in de toekomst wellicht nog meer autoverkeer krijgen te verduren om het centrum van de gemeente verder te ontlasten. Zonder nieuwe ingrepen aan de Schanslaan (slechts 3 jaar na de heraanleg) dreigt de straat  dan ook een ordinaire ring rond Borsbeek te worden, die tijdens de spitsuren propvol zal staan en waar tijdens de daluren te snel zal worden gereden. 
    Met alle gevolgen vandien op vlak van leefbaarheid en veiligheid.  

    We volgen dit dossier verder op. 
    Want de Borsbekenaar verdient een veilig centrum, maar ook een veilige en leefbare Schanslaan. 


    Vooruit Borsbeek 

    👉Wil je meewerken aan een veiliger Borsbeek? Laat het ons weten via [email protected]


  • published Petitie schanslaan in lokaal petities 2023-02-13 22:43:37 +0100

    Kom op voor een veilige Schanslaan! 💪

    Buurtbewoners, fietsers, wandelaars en zelfs automobilisten: al wie de Schanslaan passeert kent de onveilige situatie. 

    ❌ overdreven snelheid
    ❌ onveilige oversteekplaatsen
    ❌ toenemende verkeersdruk

    Door de huidige plannen zal de situatie er niet op beteren. Integendeel, de Schanslaan zal nog meer verkeer moeten slikken. 
    Zo dreigt de Schanslaan een soort 'ring rond Borsbeek' te worden. 
    Ten koste van de veiligheid van onze inwoners en de leefbaarheid van de buurt. 

    👉 Teken onze petitie verderop deze pagina
    👉 Lees ons volledig statement hier na 


    Vooruit Borsbeek vraagt om de mobiliteitsplannen bij te sturen en te zorgen voor: 

    ✅ veilige oversteekplaatsen
    ✅ focus op leefbaarheid van de buurt
    ✅ maatregelen tegen overdreven snelheid

    Voor de veiligheid en leefbaarheid van onze inwoners. 



    👉 Lees ons volledig statement hier na

  • published progressieve samenwerking in NIEUWS (lokaal) 2023-02-09 03:23:48 +0100

    Progressieve samenwerking 💪

    In de gemeenteraad van Kalmthout stemden Groen en Vooruit al regelmatig hun standpunten op elkaar af. Sinds vorig jaar liepen er gesprekken over hechtere samenwerking. Nu beslisten
    de twee partijen voor de verkiezingen van 2024 samen op te komen in een kartel “Groen-Vooruit”.

    Read more
  • published Petitie gele doos Zoersel in lokaal petities 2023-02-07 18:59:57 +0100

    🗣Petitie gele doos Zoersel

    Een gele doos is een doos die je in de koelkast bewaart, met informatie over aandoeningen, allergieën en medicijnen.
    Bij de doos zit ook een sticker, die aan de binnenkant van de voordeur wordt geplakt, om hulpverleners te verwittigen bij noodgevallen.
    Op die manier winnen hulpverleners cruciale tijd! 



    In verschillende gemeenten krijgen alle inwoners boven 65 jaar, personen met een beperking en chronisch zieken die thuis wonen zo’n gele doos.
    In Zoersel kunnen enkel thuiswonende 80-plussers deze gele doos ophalen in de apotheek.

    👉 Om de veiligheid van onze inwoners te garanderen vraagt Vooruit Zoersel om dit uit te breiden naar alle inwoners boven de 65, personen met een beperking en chronisch zieken. 

    Steeds meer mensen wonen alleen, dankzij die gele doos kunnen hulpverleners heel wat noodzakelijke tijd winnen om gepast te reageren op noodgevallen.
    De gele doos vraagt een beperkte investering van het gemeentebestuur, maar kan levens redden. 

    Teken daarom onze petitie! 💪

  • Geslaagde start van 2023 🎉🎈

    Vooruit Schoten organiseerde zijn nieuwjaarsreceptie samen met Vooruit Merksem. Na enkele coronajaren zonder receptie waren de leden van beide afdelingen opnieuw massaal van de partij in zaal Primavera aan de Terlindenhofstraat in Merksem. Ook Antwerps schepen Tom Meeuws en kersvers federaal minister van Grootstedelijk Beleid en Ontwikkelingssamenwerking Caroline Gennez sloten aan voor een hapje, een drankje en een politieke boodschap.

    Read more
  • published petitie-zwijndrecht in lokaal petities 2022-12-20 17:47:38 +0100

    Kom op voor Zwijndrecht ✊

    Voor Vooruit Zwijndrecht is het duidelijk:
    onze inwoners verliezen bij een monsterfusie met Beveren en Kruibeke. 

    💰  méér belastingen
    ​↘️  minder dienstverlening
    ↘️  minder inspraak
    💰 duurdere vervoersabonnementen 

    Dat krijg je niet uitgelegd.
    Daarom dat andere partijen steun moesten zoeken bij extreem-rechts om dit door te duwen. 
    Niet met ons. 

    We zullen dan ook blijven strijden tegen dit megalomaan fusieverhaal én voor Zwijndrecht.
    Ben je ook tegen deze monsterfusie?
    Heb je ook een ❤ voor onze gemeente? 
    Teken dan onze petitie 

    📣 Laat zo je stem horen en kom op voor Zwijndrecht! 

    👉 Wil je ons volledig statement lezen? Klik dan hier

  • Standpunt monsterfusie met Beveren en Kruibeke

    Geen monsterfusie met Beveren en Kruibeke

    Voor Vooruit Zwijndrecht-Burcht is het duidelijk: bij een monsterfusie met Beveren en Kruibeke verliest de Zwijndrechtenaar. Op de gemeenteraad van 27/10/2022 stemden CD&V, N-VA en Vlaams Belang voor deze fusie. Die megalomane plannen om tot een gemeente van meer dan 85.000 inwoners te fuseren, zullen met een hoge prijs komen.
    U zal die prijs cash betalen. 

    Read more
  • Statement Vooruit Zwijndrecht: Geen monsterfusie met Beveren en Kruibeke

    Voor Vooruit Zwijndrecht-Burcht is het duidelijk: bij een monsterfusie met Beveren en Kruibeke verliest de Zwijndrechtenaar. Op de gemeenteraad van 27/10/2022 stemden CD&V, N-VA en Vlaams Belang voor deze fusie. Die megalomane plannen om tot een gemeente van meer dan 85.000 inwoners te fuseren, zullen met een hoge prijs komen.
    U zal die prijs cash betalen. 

    Gemeente in de uitverkoop

    In Vlaanderen vind je maar weinig plekken waar je zo weinig gemeentebelastingen betaalt als in Zwijndrecht: 2,5%. In Beveren betaal je het dubbele, in Kruibeke maar liefst 8%.
    Wie nog gelooft dat hij in een ‘Groot-Beveren’ - waartoe Zwijndrecht zal behoren - nog 2,5% zal betalen, lijkt naïef.

    Dankzij een tussenkomst van de gemeente Zwijndrecht kan iedereen tussen de 6 en 24 jaar een gratis vervoersabonnement krijgen bij De Lijn. Wanneer je ouder bent dan 24, dan betaal je als inwoner van Zwijndrecht maximaal €56. Woon je in Beveren of Kruibeke? Dan betaal je maar liefst €283 meer. Concreet: een tweeoudergezin met twee kinderen betaalt jaarlijks tot bijna €1000 meer voor hetzelfde openbaar vervoer.

    Inspraak?

    In dit hele proces, zijn onze inwoners geen één keer gehoord. Dat voor zo’n ingrijpende beslissing niet geluisterd wordt naar de burger, is wraakroepend. Het is alleszins een voorbode van wat we kunnen verwachten in deze megalomane gemeente. De kloof tussen beleid en burger zal er alleen maar op vergroten. Want wat in onze Statiestraat gebeurt, zal beslist worden in het gigantisch (en peperduur) administratief centrum in Beveren.


    Laatste argumenten van tafel


    In september waren externe experts duidelijk: Zwijndrecht heeft een sterke, eigen identiteit én heeft een kwaliteitsvolle dienstverlening. Zelfs de meest urgente uitdaging voor Zwijndrecht, de politiezone, wordt niet verholpen door een fusie. Bovendien wordt ook de paniekzaaierij dat we ‘zouden ingelijfd worden door Antwerpen stad’ doorprikt . De Vlaamse regering heeft immers beslist om Zwijndrecht in te delen in de regio ‘Waasland’. Zo werden de laatste (drog)redenen voor deze monsterfusie van tafel geveegd.

     

    Samenwerking met extreemrechts


    Geen verbetering voor de Zwijndrechtenaar, geen oplossing voor de uitdagingen van onze gemeente, geen inspraak … Je zou je gaan afvragen welke motieven er spelen bij de partijen die voor deze monsterfusie stemden. Ze zijn alvast bereid hier ver in te gaan. Zo vindt CD&V Zwijndrecht het geen probleem om samen te werken met extreemrechts om deze fusie door te duwen. Dat krijg je toch echt niet uitgelegd.


    Vooruit Zwijndrecht zal er alles aan doen om deze monsterfusie tegen te houden.
    Voor Zwijndrecht. Voor U.




    Stephen Hargreaves
    Voorzitter Vooruit Zwijndrecht 

     

  • De stad is geen racebaan 🏁❌

    Wie in Antwerpen-Noord woont of komt, kent het ergerlijke fenomeen: wegpiraten die de straten omtoveren tot een racebaan. 
    Vooral tijdens de zomermaanden wordt de buurt getroffen door dit
    roekeloos rijgedrag. 
    Asociaal, storend, en vooral ... levensgevaarlijk. 
    Daarom voerden wij actie aan de Kerkstraat. 👇

    Read more
  • Vooruit Schoten voor betaalbaar wonen 🏡🏢

    Op 15/10 voerden we actie aan de Schotense zaterdagmarkt. Waarom?
    Lees het hieronder 👇



    Read more
  • published De stad is geen racebaan in District Antwerpen 2022-09-21 19:20:19 +0200

    Teken de petitie: de stad is geen racebaan

     

    Wie in Antwerpen-Noord woont of komt, kent het ergerlijke fenomeen: wegpiraten die de straten omtoveren tot een racebaan. 
    Vooral tijdens de zomermaanden wordt de buurt getroffen door dit roekeloos rijgedrag.
    Asociaal, storend, en vooral ... levensgevaarlijk. Dat moet anders. 


    Vooruit district Antwerpen is stellig: de politie voerde te weinig controles uit tijdens de 'populaire' zomermaanden. De cijfers geven ons dan ook gelijk. De ongevallenstatistieken stijgen jaar na jaar, maar de pakkans voor deze straatracers blijft historisch laag.  

    Het is geweten dat overdreven snelheid een van de meest voorkomende oorzaken is van ongevallen. Daarom vraagt Vooruit district Antwerpen meer controles in buurten zoals Antwerpen-Noord, waar de situatie de spuigaten uitloopt. 
    Want hard optreden is het enige wat deze wegpiraten kan stoppen. 

    Akkoord?

    Vooruit district Antwerpen vraagt meer controles op overdreven snelheid en roekeloos rijgedrag in district Antwerpen.