Nieuws

Schepenen Lien Van de Kelder en Karim Bachar lanceren Week voor Goed Eten in restaurant Samenloop

Vooruit Antwerpen

Tuesday 13

January 2026 12:04

Van 9 tot 18 januari 2026 staat Antwerpen in het teken van de Week voor Goed Eten. Samen met Rikolto zet de stad drie straffe ambassadeurs in de kijker die van gezonde, duurzame voeding een recht maken in Antwerpen. Deze werden vandaag voorgesteld tijdens een persmoment in resto Samenloop, waar schepenen Karim Bachar en Lien Van de Kelder zelf aan de slag gingen in de keuken. 

In de keuken van restaurant Samenloop, één van de ambassadeurs, maakten de schepenen, samen met Giorgi, een jonge chef-kok die net zijn diploma behaalde, een lekker gerechtje. Samenloop is een leer- en werkplek in het historische Maagdenhuis waar cursisten — van anderstalige nieuwkomers tot jongeren die leren en werken combineren — worden opgeleid in een realistische horecasetting. 

“Dankzij geweldige initiatieven als deze krijgen nieuwkomers en mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt de kans om te leren en door te stromen naar jobs in de horecasector. Dat is een knelpuntsector die dringend nieuw talent nodig heeft, waardoor dit project een echte win-win is.” zegt schepen voor Werk, Gelijke Kansen en Internationale Solidariteit Lien Van de Kelder. 

De andere ambassadeurs zijn Coop Centraal, een supermarkt waar mensen het verschil maken, en Komida, een studentenresto waar duurzaamheid gesmaakt wordt. 

Bij Coop Centraal helpt elke coöperant drie uur per maand mee in de winkel, waardoor de loonkosten dalen en eerlijke, kwalitatieve producten betaalbaar blijven — zelfs biologische. Iedereen die er werkt beslist samen over het assortiment, de werking en de waarden van de winkel. 

Komida, de studentenrestaurants van de Universiteit Antwerpen, bewijst al jaren dat grootkeukens een voortrekkersrol kunnen spelen in duurzaam en gezond eten. Studenten vinden er kwaliteitsvolle, betaalbare maaltijden, creatief samengesteld en afgestemd op seizoensgroenten. Met herbruikbare cambiopotten, minder wegwerpverpakkingen, waterfonteintjes, duurzame vis, een groeiend aanbod plantaardige gerechten, zet komida duidelijke klimaat- en gezondheidsambities om in de praktijk. Zo wordt komida ook een laboratorium voor de toekomst van duurzaam campusvoedsel. 

Lokale initiatieven, globale impact
“In 2050 zal zo’n 70% van de wereldbevolking in steden wonen en tegelijk verlaten miljoenen boeren wereldwijd de stiel. Rikolto werkt daarom samen met vele steden aan het recht op goed eten, dat onder druk staat. Wereldwijd schieten steden in actie, zo ook Antwerpen, aldus Filip Cuypers van Rikolto. “Met een goed beleid rond voeding kan je immers een positieve impact hebben op landbouw en klimaat, lokaal en wereldwijd, maar ook op welzijn en economie.”

Schepen voor leefmilieu en klimaat Karim Bachar: “Initiatieven zoals deze Week voor Goed Eten zijn van groot belang. Duurzaam omgaan met voedsel is essentieel om ons voor te bereiden op de toekomst. Dat gaat veel verder dan wat er op ons bord ligt: het heeft invloed op onze gezondheid, ons klimaat en de manier waarop we samenleven. We blijven hier op inzetten via ons Klimaatplan en door innovatieve projecten die kaderen in onze voedselstrategie.


Ga naar Vooruit Antwerpen
Over de Auteur

Vooruit Antwerpen

Deel dit artikel met je vrienden.

Dit vind je misschien ook
interessant