Nieuws

Vooruit Schelle pleit voor zwemsubsidie: "Elk kind moet veilig leren zwemmen"

wannes Van Havere

Voorzitter - Gemeenteraadslid

Sunday 14

June 2026 23:16

Op de komende gemeenteraad zal Vooruit Schelle voorstellen om een gemeentelijke zwemsubsidie in te voeren voor de Schelse basisscholen. Met deze maatregel wil de partij ervoor zorgen dat alle kinderen meer kansen krijgen om te leren zwemmen en voldoende zwemvaardig worden.

"Verdrinking behoort nog steeds tot de belangrijkste doodsoorzaken bij jonge kinderen. Goed leren zwemmen is daarom geen luxe, maar een essentiële levensvaardigheid die letterlijk levens kan redden", zegt Vooruit Schelle.

Vandaag krijgen veel kinderen onvoldoende kansen om hun zwemvaardigheden te ontwikkelen. Privézwemlessen zijn voor heel wat gezinnen duur en zwemclubs kampen vaak met lange wachtlijsten. Daardoor blijft de school voor veel kinderen de belangrijkste plaats om te leren zwemmen.

Ook in Schelle is het aantal zwembeurten beperkt. Omdat onze gemeente niet beschikt over een eigen zwembad, moeten scholen uitwijken naar zwembaden in de regio. De kosten voor toegang en vervoer maken het moeilijk om extra zwemlessen te organiseren.

Daarom stelt Vooruit Schelle voor om een gemeentelijke zwemsubsidie in te voeren voor alle erkende Schelse basisscholen. Concreet zou de gemeente maximaal 3 euro per leerling per zwembeurt tussenkomen, inclusief de kosten voor toegang tot het zwembad en het vervoer. De subsidie zou kunnen worden toegekend voor maximaal tien zwembeurten per leerling per schooljaar. Scholen behouden daarbij de vrijheid om zelf te kiezen met welk zwembad zij samenwerken.

"Met een relatief beperkte investering kunnen we ervoor zorgen dat scholen meer zwemlessen kunnen organiseren en dat elk kind meer kansen krijgt om veilig te leren zwemmen", aldus Vooruit Schelle.

De partij benadrukt dat investeren in zwemonderwijs niet alleen de veiligheid verhoogt, maar ook bijdraagt aan de gezondheid, motorische ontwikkeling en het zelfvertrouwen van kinderen.

Vooruit vraagt het gemeentebestuur om de nodige kredieten vrij te maken zodat de zwemsubsidie vanaf het schooljaar 2026-2027 kan worden ingevoerd.

 

Meer Nieuws van Vooruit Schelle

 

 


Ga naar wannes Van Havere
Over de Auteur

wannes Van Havere

Voorzitter - Gemeenteraadslid

Deel dit artikel met je vrienden.

Dit vind je misschien ook
interessant