Vooruit Oostkamp kiest nieuw bestuur!
Vooruit Oostkamp
Tuesday 04
November 2025 11:32
Eén jaar na de gemeenteraadsverkiezingen presenteert Vooruit Oostkamp een vernieuwd én verruimd bestuur. Vooruit Oostkamp kiest bewust voor een brede ploeg waarbij leden evenwaardig samenwerken en niet langer in klassieke vakjes worden vastgezet.
"Met deze brede ploeg staan we sterker, zichtbaarder en beter georganiseerd dan in jaren", voorzitter Filip Wybo
Filip Wybo, die de vorige maanden als interim-voorzitter aan de slag was, wordt bevestigd als voorzitter. Franky De Jonghe neemt de rol van penningmeester/secretaris op zich en Stefaan Vanzieleghem als ondervoorzitter. Daarnaast treden verder ook Jorina Vaernewyck, Carine De Reuck, Patty Decloedt, Pascal Vanhulle, Denis Paelinck, Vicky Gruwet en Dieter Hermy toe tot het dagelijks bestuur van Vooruit Oostkamp. Franky De Jonghe zetelt samen in de gemeenteraad met Pauline Wybo, die eveneens plaatsneemt in het nieuwe bestuur. Ook Sabine Bonneure, lid van de B.C.S.D., wordt als bestuurslid opgenomen. “We zijn eerlijk, er is een periode geweest waarin het voor Vooruit Oostkamp vooral overleven was. Maar we hebben stap voor stap de werking opnieuw opgebouwd. Met deze brede ploeg staan we sterker, zichtbaarder en beter georganiseerd dan in jaren”, aldus de pas verkozen voorzitter Filip Wybo.
Sterk oppositiewerk
“Wij willen de stem zijn van inwoners die zich niet gehoord voelen. Oppositie voeren kan constructief, en dat is precies wat wij gaan doen. Samenwerken waar het kan, kritisch zijn waar het moet”, zegt fractieleider Franky De Jonghe. De afdeling wil vooral inzetten op nabijheid, sociale rechtvaardigheid en leefkwaliteit. Thema's die centraal staan zijn betaalbaarheid, mobiliteit en lokale ondersteuning.
Ga naar Vooruit Oostkamp
Over de Auteur
Vooruit Oostkamp
Deel dit artikel met je vrienden.