Nieuws

Minister Vandenbroucke werkt aan hitteplan: “We moeten beter voorbereid zijn in de toekomst”

Team Vooruit

Thursday 10

September 2026 11:32

De klimaatcrisis is hier. Dat kan niemand ontkennen na deze zomer. Augustus 2026 was wereldwijd de warmste maand ooit gemeten. Vooruit zit niet stil en neemt haar verantwoordelijkheid. Om jouw gezondheid én veiligheid te beschermen. Minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) wil daarom tegen volgende zomer klaar staan met een hitteplan: “Het is duidelijk dat we beter voorbereid moeten zijn in de toekomst.”

Snellere hulp voor wie kwetsbaar is

De hittegolven van zomer 2026 hebben een diepe indruk achtergelaten in ons land. Bij de eerste hittegolf van juni-juli 2026 stierven er 2.000 mensen meer dan verwacht. Niet alleen oudere mensen, maar ook jongeren. Extreme hitte raakt ons en onze gezondheid allemaal.

“Het is duidelijk dat we ons voor de toekomst héél goed moeten voorbereiden”, zegt minister Vandenbroucke. “De klimaatcrisis is daar. We moeten iets proberen doen aan het klimaat, maar ondertussen is er ook de realiteit. De nieuwe klimaatrealiteit. Er zullen nog zo’n zomers volgen. Daar moeten we mensen echt beter beschermen.”

Zo heeft minister Vandenbroucke al opdracht gegeven om te onderzoeken hoe het komt dat er zoveel hittedoden gevallen zijn. Vooruit wacht de volgende hittegolf niet af. Wij komen meteen in actie om jou te beschermen. 

Een hitteplan dat jou enkel vertelt om op te letten, is niet meer genoeg. Minister Vandenbroucke wil daarom veel stevigere maatregelen. 

Kwetsbare mensen moeten we tijdens een hittegolf veel sneller identificeren en helpen. Met onder andere gerichte waarschuwingen aan kwetsbare groepen zoals ouderen, kinderen of zwangere vrouwen.

 

Voorbereid op extreme zomers

“Maar de oplossing ligt niet alleen bij gezondheidszorg”, zegt de minister. “Iedereen moet samen aan de slag. Alle regeringen, de lokale besturen, provinciebesturen, de ziekenfondsen, de huisartsen in eerste lijn, de gemeentebesturen… Iédereen moet samen aan de slag.”

Ook dat is een belangrijk onderdeel van Vandenbrouckes hitteplan. “De gezondheid en veiligheid van de mensen is én blijft een absolute topprioriteit van Vooruit. Daar zullen wij elke dag voor blijven strijden. Zo zijn we beter voorbereid op de toekomst", besluit de minister.

👉 In een notendop

Afgelopen zomer was het zo heet dat helaas veel mensen ziek werden of stierven. Vooruit wil dit in de toekomst absoluut voorkomen. Daarom maken we een krachtig plan tegen de hitte. We gaan verder dan jou enkel vertellen dat je veel water moet drinken. We nemen echte, snelle maatregelen om jou en je familie veel beter te beschermen tegen de hitte. Zo blijf jij veilig en gezond tijdens hittegolven.

 

 





 


Ga naar Laatste nieuws
Over de Auteur

Team Vooruit

Deel dit artikel met je vrienden.