Nieuws

LOKAAL: Sven Taeldeman over nieuwe ‘Saskesbrug’: ‘Blij dat mijn voorstel gerealiseerd is’

Claude Beernaert

Bediende

Wednesday 09

October 2024 14:57

De nieuwe fietsbrug over de Schelde aan de bocht op de Vlaamsekaai – in de volksmond de ‘Saskesbrug’, officieel de Sluizenweg - is officieel geopend op maandag 7 oktober 2024. Het idee om het (te) smalle sluisbrugje te vervangen door een prefabbrug komt uit de koker van Sven Taeldeman, onze fractieleider in de gemeenteraad en zelf een verwoed fietser. Twee jaar geleden al, stelde hij de oplossing voor. Hij bleef al die tijd op die nagel kloppen in de gemeenteraad.

“De aanhouder wint wel degelijk. Er passeren daar elke dag zo’n 3.000 pendelaars, met een piek van ongeveer 700 fietsers in de ochtendspits. Dat moést dus anders. Ik heb al in september 2022 het probleem aangekaart in de commissie Mobiliteit. In februari 2023 heb ik het voorstel gedaan om een prefab- of ‘geniebrug’ (gekend van bij het leger) te installeren, en tegelijk te bekijken om ook de andere Scheldekruisingen verderop voor fietsers te verbeteren. Volgende stap: een ‘opvolgvraag’ in december vorig jaar, over of(en zo ja: wanneer) er een tijdelijke brug zou kunnen komen, waarop de bevoegde schepen antwoordde dat hij ‘dit zou oppakken met De Vlaamse Waterweg (die voor de bouw verantwoordelijk is). Tot slot ben ik in de gemeenteraad van mei 2024 nog tussengekomen, tijdens het debat over de situatie rond Gentbruggebrug als gevolg van het wijkmobiliteitsplan. Mét uiteindelijk resultaat dus!”

De nieuwe brug is 17 meter lang en vooral een stuk breder: 4,5 meter. Het is een prefabbrug, gemaakt uit composietmateriaal zoals glasvezel, kunststof en hars. Ze kostte precies 139.887,83 euro.

“Het is echt een hele verbetering, want de vorige brug was met zijn 1,2 meter één van de smalste van Gent. Er was net voldoende plaats om één fietser met de fiets aan de hand te laten passeren. Nu is het gedaan met de ‘manoeuvers’ op dat brugje. Fietsers én voetgangers tussen Gentbrugge en Heirnis-Macharius, en Ledeberg en Sint-Amandsberg hebben nu een heel comfortabele directe verbinding.”


Ga naar Claude Beernaert
Over de Auteur

Claude Beernaert

Bediende

Deel dit artikel met je vrienden.

Dit vind je misschien ook
interessant